Time Walk

Spóźniona aktualizacja

Time Walk
Źródło: wizards.com

Od dawna nie robiłem aktualizacji strony, a coś tam się w tym czasie wydarzyło. Na pierwszy ogień nowe odcinki Extra Credits z polskimi napisami, autorstwa mojego i Gamesmakingnooba.

  • Gry kolekcjonerskie (cz. 3) (oryg. Collectable Games III), czyli trzecia część serii  o wykorzystaniu kolekcjonerstwa w grach. Sporo przykładów z M:tG, więc ciekawostka dla fanów karcianki.
  • Projektowanie dla młodych (oryg. Designing For Youth) mówi o tym, na co zwracać uwagę przy tworzeniu gier dla dzieci i młodzieży.
  • Neutralność sieci (oryg. Net Neutrality) porusza temat dostępności usług w sieci i ich zależności od dostawców internetu. Temat aktualny także dla nas.
  • Żle zrobione Free 2 Play (oryg. Free 2 Play Done Wrong), czyli czym różni się dobrze zrobiona gra Free 2 Play od słabej.
  • Gry komediowe (oryg. Comedic Games), a komizm. Dlaczego jedne gry są zabawne, a inne tylko próbują takie być?

To tyle zaległych. Jutro pojawia się oczywiście nowy odcinek, do którego jak zwykle przygotowaliśmy polskie napisy.

Poza tłumaczeniami Extra Credits nie wydarzyło się w sumie nic specjalnego. Może poza Wiosnobraniem w muve.pl, które tym razem minęło bez szwanku dla mojego portfela. Uff…

W innym poście prawdopodobnie będę się nieco rozpływał nad Injustice: Gods Among Us, ktrórą to bijatykę od niedawna katuję.

Z ciekawych wieści, pod koniec tygodnia będą się odbywać turnieje prereleasowe najnowszego dodatku do Magic: the Gathering, stanowiącego trzecią i ostatnią część bloku Theros: Journey Into Nyx. Spoiler zapowiada bardzo fajny set. Nie mogę się doczekać premiery.

Jak już jesteśmy przy M:tG, ostatnio napisałem artykuł dla świeżych graczy Competitive, omawiający popularne przewinienia i kary, z którymi gracze mogą i prawdopodobnie spotkają się na turniejach. Zachęcam do lektury. Artykuł znajduje się na magicjudge.pl.

Na razie tyle. Do przeczytania w innym czasie!